Krásný ztráty live lákají na neobvyklá hudební setkání

Program festivalu Krásný ztráty live, který se uskuteční ve dnech 9. a 10. srpna 2019 v krásném prostředí statku ve Všeticích na Benešovsku, je kompletní. Návštěvníci se mohou mimo jiné těšit na Michala Prokopa, Davida Kollera, Vladimíra Mišíka, Lenku Dusilovou, Vlastu Redla nebo kapelu Zrní.

Krásný ztráty live už potřetí proběhnou pod záštitou Michala Prokopa, který zde nejen vystoupí se svou kapelou Framus Five, ale bude také spoluaktérem mnoha neobvyklých pódiových setkání mezi různými hudebními styly i muzikantskými generacemi. Přesně jako před dvěma lety na Konopišti.

Program festivalu bude letos poprvé probíhat na třech scénách a jeho hlavní část zaštiťují velké hvězdy české hudební scény. K již dříve ohlášenému Vladimíru Mišíkovi, který společně s Michalem Prokopem spoluvytvářel dějiny české hudby už od 60. let, přibyli další příslušníci této generace. Písničkář Vladimír Merta má k Michalu Prokopovi tradičně blízko, spojuje je řada společných vystoupení i několik Mertových písní, které převzal Prokop do svého repertoáru. Jedna z nich dala název i šestému albu Michala Prokopa Snad nám naše děti… z roku 1989. Se skupinou The Primitives Group se zase Michal Prokop setkal na stejném pódiu na 1. a 2. československém beatovém festivalu v Lucerně v letech 1968 a 1969, nyní ve Všeticích se na jedné scéně potkají po více než půlstoletí.




Generaci, která do pomyslné první ligy naší hudby vstoupila v 80. letech, zastoupí David Koller, Vlasta Redl, skupina skladatele a výtvarníka Martina Němce Lili Marlene nebo kapela Laura a její tygři, která se svou pověstnou energií nepochybně promění festivalové hlediště v tančírnu pod širým nebem. Nejmladší věkovou skupinu pak tvoří kapela Zrní, Lenka Dusilová v sólovém programu, skupiny Sunflower Caravan, Vees, zpěvačka Never Sol nebo bluesový projekt syna legendárního kytaráře Petera Jurkoviče Marcus Jurkovič & Motion Food.

Návštěvníky potěší i několik nestandardních hudebních projektů. Bude mezi nimi například Pocta Petru Skoumalovi, v jejímž rámci na písničky legendárního skladatele zavzpomínají muzikanti, kteří s ním spolupracovali, v čele s cellistou a zpěvákem Jaroslavem Olinem Nejezchlebou. Žhavé latinské a balkánské rytmy přiveze do Všetic mezinárodní kapela Faela!, složená z hudebníků z Argentiny, Chile, Švédska, Španělska a Anglie. 



Jak už se na minulých ročnících Krásných ztrát live stalo tradicí, Michal Prokop bude celý program bedlivě sledovat a v některých případech se na scéně připojí k účinkujícím. Takové mimořádné duety, jako bude například jeho chystaná společná píseň s Davidem Kollerem, dodávají festivalovému programu na unikátnosti. A vyloučena nejsou ani další spojení různých hudebníků, kteří spolu běžně nespolupracují.

Statek ve Všeticích dobře znají příznivci alternativní hudby, několik let se zde konal festival Všetická jízda. Ani jeho příznivci nebudou letos o nic ochuzeni, na Krásných ztrátách live bude mít Všetická jízda vlastní stejnojmennou scénu, na které vystoupí mimo jiné legenda české alternativy Mikoláš Chadima se svým MCH Bandem, písničkářka Stinka, která nedávno vydala nové, ve své tvorbě přelomové album Neviňátko, nebo známé kapely Kill the Dandies!, Jiříkovo vidění či Nauzea Orchestra.
Foto: Dana Čecháková, Ája Dvořáčková
GALERIE

Související obsah:

» Krásný ztráty live potěší všechny generace posluchačů   (Karel Souček, 08. 12. 2018)
» Město ER Michala Prokopa   (Jiří Hroněk, 04. 08. 2016)
» Headliner prvního dne festivalu Krásný ztráty Live dorazí z Valmezu   (Karel Souček, 11. 04. 2017)
» Michal Prokop byl pozorným a akčním hostitelem Krásných ztrát Live   (Karel Souček, 17. 07. 2017)
» Prokopovy Krásný ztráty Live se stěhují na Konopiště   (Karel Souček, 17. 03. 2017)
» Letošním hostitelem festivalu Krásný ztráty live je Statek Všetice   (Jana Kleinbauerová, 12. 03. 2019)


ZADEJTE KOMENTÁŘ


Zadání profilu interpreta

HUDEBNÍ ZPRÁVY
Hayden Calnin: výrazná osobnost australské indie scény v Praze
30.01.

Hayden Calnin: výrazná osobnost australské indie scény v Praze

Australský písničkář Hayden Calnin přiveze svou intimní indie-folkovou tvorbu do Prahy, kde se 20. února 2024 v Café...


FOTOreport: Vokální fiasko? Pit nadšený, sedící spíše zklamaní
29.01.

FOTOreport: Vokální fiasko? Pit nadšený, sedící spíše zklamaní

Architects a jejich dlouho očekávaná největší headline show v Česku – tak přesně na to jsme se všichni...


Zimní bouře do Brna přivála pouze ze severu
29.01.

Zimní bouře do Brna přivála pouze ze severu

V posledním lednovém týdnu letošního roku proběhl v brněnském klubu Fléda power metalový večírek....


Neúprosný hluk a industriální agrese v brněnském Kabinetě Múz
29.01.

Neúprosný hluk a industriální agrese v brněnském Kabinetě Múz

Brněnský Kabinet Múz se 31. ledna stane místem, kde dostane prostor ta nejsyrovější podoba současné industriální...


Venika Hartlyn představí v Petrof café nové písně z chystaného debutu
28.01.

Venika Hartlyn představí v Petrof café nové písně z chystaného debutu

Písničkářka a klavíristka Venika Hartlyn vystoupí ve čtvrtek 5. února od 18 hodin v Petrof café v Hradci...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Roll with Punches
23.01.

Roll with Punches

» Adams Bryan

Roll with Punches je sedmnácté studiové album kanadského...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELY



Víme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta